جِـی بیست | تولید و پخش پــوشاک  | تولیدی لبــاس،J20wear

پولدارترین مرد جهان را بشناسید / ˝مد˝ پیشتاز در پول‌سازی

خلاصه خبر:

متن کامل خبر:

غول بزرگ لباس اسپانیا به عنوان پولدارترین مرد جهان معرفی شده است.

 آمانسیو اورتگا مؤسس برند بزرگ Zara توانسته است با ثروتی برابر با ۷۹٫۸ میلیارد دلار، بیل گیتس را پشت سر بگذارد و برای اولین بار جای گیتس را به عنوان پولدارترین مرد جهان بگیرد. 

براساس گزارشی که نشریه فوربس منتشر کرده است او با رشد شرکت Zara توانسته است در چند سال اخیر با سرعت بالایی به ثروت‌اش اضافه کند. در معرفی این پولدارترین مرد جهان باید گفت که برخلاف بسیاری از پولدارهای دنیا اورتگا ثروت خود را از صفر به‌ دست آورده است.

او در سال ۱۹۳۶ و در دوران جنگ داخلی اسپانیا به ‌دنیا آمد. خانواده‌‌اش هم وضعیت مالی خوبی نداشت، به طوری که پدرش ماهی ۳۰۰ پستا (رقمی بسیار پایین) درآمد داشت.

از آنجا که خانواده اورتگا از پس خورد و خوراکشان بر نمی‌آمدند، او مدرسه را در نوجوانی رها و شروع به کار کردن کرد.

زمان گذشت و پس از طی فراز و نشیب‌های بسیار، اورتگا شرکت Zara را در چهل سالگی تأسیس کرد. شرکت او که در ابتدا تنها در اسپانیا فعالیت می‌کرد به‌تدریج وارد کشورهای همسایه‌اش مثل پرتغال و فرانسه و سپس انگلستان شد.

در حال حاضر هم که Zara یکی از بزرگ‌ترین برندهای دنیا است و آمانسیو اورتگا مؤسس برند بزرگ Zara پولدارترین مرد جهان.

البته طبق اخبار منتشر شده در تابستان سال جاری، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب شده که 400 نفر از ثروتمندترین افراد دنیا 127.4 میلیارد دلار از دارایی‌های خود را از دست بدهند و در این میان بیشترین کاهش ثروت مربوط است به ثروتمندترین فرد جهان یعنی آمانسیو اورتگا که بیش از 6 میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده است، اما نام او همچنان به عنوان پولدارترین مرد جهان آن هم در کنار رقبایی همچون بیل گیتس مطرح است.

 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:237

نظرات

در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت
کپی‌رایت © 2017 تولید و پخش پوشاک جـی بیست
راه اندازی شده توسط فروشگاه ساز ویرچو